Zhodnocení sportovních úspěchů žáků 1. stupně za školní rok 2011/2012

Myslíme si, že žáci naší školy svými výkony všechny přesvědčili, že jsme právem nejlepší školou okresu Frýdek-Místek v celoroční soutěži O nejlepší sportovní školu, kterou vyhlašuje Asociace školních sportovních klubů.

• Sezona 2011/2012 začala jako obvykle na přelomu září a října přespolním během. Po okresní kvalifikace, kterou pořádala naše škola následovalo okresní finále v Jablůnkově, do kterého postoupili čtyři naši žáci. Zvítězil Patrik Pastor a stal se tak okresním přeborníkem v nejsilnější kategorii 5. ročníků, což byl krásný úvod sezóny.
  • V listopadu jsme vyhráli okresní kvalifikaci ve florbalu a postoupili do okresního finále, které opět organizovala naše škola. Tady po postupu z naší skupiny se nám podařilo hrát v silné konkurenci semifinále, kde jsme skončili celkově na 4. místě.
  • V únoru jsme spolehlivě zvládli okresní florbalovou kvalifikaci, okresní finále jsme vyhráli a stali se tak okresními přeborníky. V soutěži jednotlivců se stal Milan Bělica vítězem.
  • V březnu začala naše dlouhá cesta ve vybíjené, která skončila až na Mistrovství republiky v Pecce v Podkrkonoší. Začali jsme vítězstvím v okresní kvalifikaci na 9.ZŠ. Okresní finále nám sloužilo k rozehrání a skončili jsme po postupu do semifinále na 4. místě a jako organizátor krajského finále jsme postoupili. Tady jsme po postupu ze skupiny do semifinále překvapivě porazili velmi silného vítěze okresu Opava. Ve finále pak chlapci nedali šanci ZŠ Krnov a vyhráli. Obhájili tak titul krajského šampióna z minulého roku, což je obrovský úspěch. V republikovém finále si kluci užili krásné atmosféry, i když jsme na medailová umístění nedosáhli.
  • Již tradičně v květnu probíhá fotbalový Mc Donald’s Cup. Okresní finále mladší kategorie pořádala na fotbalovém stadiónu Stovky opět naše škola. Obě naše družstva postoupila do okresního finále, kde jsme do soubojů o medaile nezasáhli.
  • Sportovní sezónu naši žáci zakončili výborným 2. místem v okresním finále v házené opět organizovaném naší školou.