Gymnastky 11. ZŠ zakončily sezónu zlatem a stříbrem z Mistrovství České republiky TeamGym

Třebíč. Poslední listopadový víkend byl pro náš početný reprezentační TeamGym tým z 11.ZŠ ve Frýdku-Místku vrcholem zimní sezóny 2014.Třebíčské Mistrovství České republiky AŠSK bylo přehlídkou sportovních dovedností nejlepších družstev z celé republiky.

Frýdeckou „Jedenáctku“ reprezentovali v kategorii 6 -7 let děvčata i chlapci, kteří při své premiéře na mistrovství republiky získali nepopulární 4. příčku. Trenérky Vendula Henychová, Kateřina Kohutová a Daniela Cmíralová byly ale s výkony dětí spokojené a jejich obrovskou pochvalu zaslouží celý tým benjamínků ve složení : Zemanová, Macháčková, Lovaštíková, Dvořáková, Kubošová a teprve 6-ti letá Karolína Kociánová. Chlapecký tým ve složení Slezák, Janůlek, Michalčík, Adámek, Jašurek a Šebák doplnili dva 6-ti letí závodníci -  Karel Delong a David Rumíšek.
V kategorii 8 - 11let bojovaly svěřenkyně Karolíny Machalové ve složení Brynychová, Fabiánová, Geblová, Hlásna, Horká, Kovaříková, Maštalířová, Onderková, Piontková, Plevková, Popovová a Zátopková o vysněnou první medailovou pozici. Ve velkém boji nakonec děvčata získala stříbrné medaile a nestačila tak pouze na domácí ze ZŠ Bartuškova.
Největšího úspěchu pak dosáhla děvčata v kategorii nad 12 let – Koloničná, Závodná, Halamíčková, Mecová, Papalová, Blažková, Slováčková, Filipová a Jašurková, které navázaly na skvělý úspěch z Brna (17.11.2014 – MČR ), kdy mezi elitními týmy spolu s Miroslavou Aldersovou a Veronikou Nečasovou získaly nádherné 3.místo a dokázaly tak nejen  trenérce Petře Tobiášové, že Frýdek-Místek patří stále mezi nejlepší. V Třebíči se však děvčatům dařilo ještě lépe. Ve velkém boji nakonec starší děvčata oplatila porážku v mladší kategorii a porazila favorizovanou Třebíč a získala tak pro ZŠ Jiřího z Poděbrad další titul mistra České republiky v roce 2014.
Velké poděkování patří hlavní trenérce SG ve Frýdku Pavle Raškové, která je hlavním motorem gymnastiky ve Frýdku. Gymnastky a trenérky také děkují vedení 11.ZŠ, která o ně již řadu let řádně pečuje.