Náročný, ale úspěšný konec března pro gymnastiku na naší škole

Dne 24.3.2018 jsme se vydali na první závod Českého poháru TeamGym 2018 do Třebíče. Závodů se zúčastnilo přibližně 300 závodníků.
V kategorii Junior I, kde jsme měli zastoupení našich mladších dívek a chlapců, bojovalo celkem 12 týmů. Děvčata si v závodě vedla o něco lépe a získala 5.místo díky perfektně odcvičené pódiové skladbě. ,,I přes malé změny se holkám skladba moc povedla, je ale potřeba dopilovat akrobacii, kde děvčata předváděla fliky, na kterých bohužel ztratila nemálo bodů," dodala trenérka Kateřina Kohutová.
Chlapci předvedli výbornou akrobacii a odnesli si tak druhou nejvyšší známku za předvedená salta vpřed i v kombinaci s flikem. Nervozita se projevila na pódiové skladbě, která se chlapcům moc nezdařila a přišli tak o lepší umístění. ,,Věřím, že kluci pódiovku dopilují a bude to stejně perfektní jako na předchozích závodech," dodala trenérka chlapců Vendula Henychová.
V kategorii Junior II soutěžilo 10 týmů, včetně našich děvčat, které obsadily 5.místo. Dívky svůj závod zahájily na trampolíně, kde předvedly nejvyšší obtížnost. Dvě řady skákaly přes přeskokový stůl, na kterém ukázaly přemety i s obraty bez zaváhání na výbornou. Akrobacie se děvčatům příliš nevyvedla, ale pódiovou skladbou překvapily trenérku Petru Tobiášovou, která dodala: ,,Holky jsou šikovné, mají vysokou obtížnost ve všech třech disciplínách, jen je potřeba dotrénovat provedení, především na akrobacii a poté se mohou rovnat s družstvy na stupních vítězů".
Ve středu 28.3. jsme se zúčastnili krajského přeboru ve sportovní gymnastice. Závody se konaly v Ostravě ve Vítkovickém gymnastickém klubu, který jsme navštívili poprvé. V každé kategorii jsme měli jedno družstvo dívek a do III. kategorie také jedno družstvo chlapců. V I. kategorii dívek, které bylo ve složení: Marie Bardoňová, Ema Švecová, Nela Lukáčová a Tereza Chudíková se dívkám moc nepovedly sestavy na hrazdě. Stačily to ale dohnat na prostných, kde dostaly vyšší známky a tím si zajistily krásné 3. místo. V jednotlivcích se nejlépe umístila Ema, která skončila na nepříliš oblíbeném 4. místě a hned za ní také Maruška a Terka.  V této kategorii byla konkurence opravdu vysoká, závodily zde také registrované profesionální gymnastky. V nejmladší kategorii byli chlapci ve složení: David Rumíšek, Adam Moskva, Adam Piontek a Maroš Gajdoš. Klukům se vše zdařilo jak mělo a na všech disciplínách měli krásné vysoké známky, které jim zajistily 1. místo a stali se tak přeborníky Moravskoslezského kraje. V jednotlivcích se nejlépe umístil David Rumíšek, který skončil na 2. místě a následoval ho Adam Piontek na 3. místě a Adam Moskva na 4. místě. Ve II. kategorii dívek nám závodila: Kristýna Macháčková, Magdaléna Kubošová, Tereza Divišová a Tereza Dužíková, které měly opět, jako mladší holky, menší problémy na hrazdě. Na ostatním nářadí ale nezaváhaly a zajistily si tak krásnou třetí příčku. Nejlépe se umístila Kika a Magda se stejným počtem bodů a to na 8. místě. V II. kategorii chlapci za nás cvičil: Jakub Brettschneider, Václav Adámek, Dominik Šebák a Damián Peřina. Kluci byli šikovní a předvedli své kvality na každém nářadí, jen Kubík bohužel neměl svůj den, kdy mu nevyšla noha na přeskoku a také spadl na hrazdě, ale prostná zaválel a dostal se tak do nejlepší šestice. Nejlépe se však umístil Vašek, který skončil na 2. místě a následoval ho Dominik se čtvrtou příčkou. V družstvu se chlapci umístili na nejvyšším stupínku! Ve III. kategorii jsme v chlapeckém závodě měli pouze jednoho jednotlivce za Palkovickou školu a to Honzíka Provazníka. Až na pár točů navíc na hrazdě se mu vše podařilo, ukázal své kvality a domů si odvezl zlatou medaili. U dívek ve III. kat., které byly ve složení: Tereza Brynychová, Alžběta Geblová, Klára Hlásna a Adéla Popovová se nejlépe umístila na 4. místě Terka a šlapala jí na paty Bětka s 6. místem. Holky byly moc šikovné a nenechaly se zaskočit velkou konkurencí mnoha družstev a umístily se na stříbrné příčce. Naše nejstarší děvčata Karolína Bužková, Vanda Gřesová a Kristina Gřesová, která cvičila za svou školu v Palkovicích, bojovala o postup na republikové finále do Prahy. Děvčata byla mírně nervózní, ale zvládla vše, jak mají nacvičené a můžou se tak pyšnit titulem krajských přebornic a mají možnost se v Praze utkat s těmi nejlepšími. V jednotlivcích se nejlépe umístila Vanda a to na 2. místě.