Velký úspěch sportovních gymnastek na Slovensku

Dne 7.března 2015 se na Slovensku v Trnavě konal Festival pohybových skladeb s mezinárodní účastí. Gymnastky z 11.ZŠ vyrazily na Slovensko reprezentovat školu Jiřího z Poděbrad, město Frýdek-Místek, ale také jako jediní zástupci Českou republiku. Závodu se zúčastnilo celkem 45 týmů ze Slovenska, Maďarska a České republiky.

V kategorii 7-10 let bojovala děvčata trenérky Karolíny Machalové se skladbami „Krokodýli“ a „Tučňáci“. Ve vzájemném souboji pak nakonec zvítězila skladba „Tučňáci“ a děvčata získala zlaté medaile a krásný pohár. Skladba „Krokodýli“ zůstala na místě druhém a složení Kubošová, Zemanová, Macháčková, Fabiánová, Maštalířová, Onderková, Hlásná, Horká, Piontková, Popovová a Plevková tak vybojovalo dvě krásná umístění.
 V kategorii 11-17 let bojoval mix tým trenérky Petry Tobiášové ve složení: Závodná, Koloničná, Papalová, Blažková, Filipová, Jašúrková a Nečasová spolu s děvčaty kategorie 7-10 let se skladbami „Pravěk“ a  „Afrika“. Děvčata nakonec brala za skladbu Pravěk stříbro a Afričanky získaly bronzové medaile.
Kategorie Senior byla zastoupena trenérkami SG F-M ve skladbách Piráti a Probuzené jaro. Trenérky K.Machalová, P.Tobiášová, V.Henychová a K. Kohutová spolu s V.Nečasovou nakonec vybojovaly zlato a stříbro a získaly tak další zlatý pohár a cenné vítězství do své bohaté sbírky.
Poděkování míří na Válcovny plechu FM, které ve spolupráci s Magistrátem města F-M finančně podpořily tento výjezd na Slovensko, dále firmě Tirata s.r.o. za sponzorský dar v podobě potisku gymnastického oblečení a také 11.ZŠ za možnost organizovat pravidelné tréninky a soustředění v jejich tělocvičnách.